fairmontsports.com

Specialty Care 507.238.4949
Primary Care 507.238.9533

Past Cardinal Scores History
2017-2018 SEASON 2016-2017 SEASON 2015-2016 SEASON
2014-2015 SEASON 2013 - 2014 SEASON 2012 - 2013 SEASON
2011- 2012 SEASON 2010- 2011 SEASON 2009- 2010 SEASON
2008- 2009 SEASON 2007- 2008 SEASON 2006 - 2007 SEASON

 

2017 - 2018 Cardinal Scores
FALL SEASON WINTER SEASON SPRING SEASON
NOV 6 - NOV 11
FOOTBALL(9-2)
PLAYOFFS
Jordan 20, Cards 13

--------------------------------------------

OCT 30 - NOV 4
FOOTBALL(9-1)
PLAYOFFS
Cards 29, JCC 21

G-X COUNTRY(124-8)
State A Meet - 5th
1 Perham 86; 2 Cotter 87; 3 Annandale 131; 4 Stewartville 137; 5 Cards165; 6 Luverne 203; 7 Maple Lake 211; 8 Minnehaha Academy 219; 9 Jordan 238; 10 Lac Qui Parle Valley- 257; 11 Belle Plaine 261; 12 Eden Valley-Watkins 265; 13 North Shore 266; 14 Proctor 270; 15 West Central Area 272; 16 United North Central 347

Iliana Ramon, Laura Thompson & Sarah Krumholz all earn all-state cross country honors by capturing 12th, 14th & 22nd place


-------------------------------------------

OCT 23 - OCT 28
FOOTBALL(8-1)
PLAYOFFS
Cards 42, Luverne 19

VOLLEYBALL(12-13)
Playoffs
St Peter 3, Cards 1

G-X COUNTRY(124-4)
Section 2A Meet - 1st
Cards 76; 2. Belle Plaine 79; 3. LCWM/Nicollet 137; 4. GSL 141; 5. LSH 169; 6. Martin County West/Martin Luther 198; 7. WEM/JWP 228; 8. St. Peter 246; 9. NYA 261; 10. MVL310; 11. St. James 326; 12. USC/Alden-Conger 341; 13. Sleepy Eye United 344; 14. Maple River 362; 15. BEA 368; 16. Sibley East 394; 17. TCU 395; 18. GFW 396; 19. Loyola/Cleveland 399; 20. Madelia/Truman/Granada-Huntley-East Chain 424

B-X COUNTRY(95-39)
Section 2A Meet - 7th
Loyola/Cleveland 67; 2. St. James 79; 3. GFW 114; 4. GLS 125; 5. MCW/Martin Luther 163; 6. Belle Plaine 186; 7. Cards 207; 8. TCU 212; 9. LSH 289; 10. NYA 290; 11. St. Peter 303; 12. WEM/JWP 392; 13. BEA 399; 14. Sibley East 404; 15. Maple River 447; 16. USC/Alden-Conger 458; 17. LCWM/Nicollet 464; 18. NHREG 496; 19. Sleepy Eye United 508; 20. MVL 509; 21. Medford 536; 22. Madelia/Truman/ Granada-Huntley-East Chain 660


--------------------------------

OCT 16 - OCT 21
FOOTBALL(7-1)
Cards 42, New Ulm 7

VOLLEYBALL(12-12)
Playoff 10/24
Cards vs St Peter

G-X COUNTRY(105-4)
BSC Meet - 3rd
Marshall 34; 2. Waseca 46; 3. Cards 57; 4. St Peter 113; 5. Worthington 119

B-X COUNTRY(80-33)
BSC Meet - 3rd
1. Marshall 33; 2. Waseca 48; 3. Cards 85; 4. Worthington 86; 5. St Peter 115


--------------------------------

OCT 9 - OCT 14
FOOTBALL(6-1)
Cards 27, Belle Plaine 7

GIRLS SOCCER(9-7-0)
PLAYOFFS
Albert Lea 2, Cards 1 shoot out

BOYS SOCCER(0-16-1)
PLAYOFFS
Marshall 7, Cards 0

VOLLEYBALL(12-12)
Cards 3, Worthington 1
Cards 3, New Ulm 0
St Peter 3, Cards 0

G-X COUNTRY(103-2)
BUC INVITE - 2ND
Belle Plaine 147:12, Cards 147:35, St. Peter 168:15, BEA 176:10, St. James Incomplete

B-X COUNTRY(78-31)
BUC INVITE  - 3RD

St. James Area 125:11, Belle Plaine 128:10, Cards 129:16:, St. Peter 136:20,  BEA 146:52

--------------------------------

OCT 2 - OCT 7
FOOTBALL(5-1)
Cards 42, Worthington 13

GIRLS SOCCER(9-7-0)
Cards 4, Jordan 0
Waseca 4, Cards 1

BOYS SOCCER(0-15-1)
Waseca 1, Cards 0

GIRLS TENNIS(4-15)
Section 3A Team  Meet
BEA 7, Cards 0

VOLLEYBALL(10-11)
Cards 3, St James 0
JCC 3, Cards 0
Pipestone Tourney 2-2
Cards 2, Southwest Christian 1
Pipestone 2, Cards 0
Cards 2, Lac qui Parle Valley 0
Edgerton 2, Cards 0

G-X COUNTRY(100-1)

I-90 MEET - 2ND
Belle Plaine 48; 2. Cards 53; 3. Mankato East 118; 4. St. Peter 154; 5. MCW/Martin Luther 161; 6. Worthington 170; 7. USC/Alden-Conger 185; 8. JCC 194; 9. BEA 211; 10. St. James 217; 11. M/T/GHEC 241. Incomplete: Heron Lake/Okabena

B-X COUNTRY(76-29)
I-90 MEET - 4TH
Mankato East 42; 2. St. James 79; 3. Worthington 82; 4. Cards 105; 5. Belle Plaine 107; 6. MCW/Martin Luther 132; 7. St. Peter 203; 8. BEA 257; 9. USC/Alden-Conger 274; 10. JCC 284; 11. Heron Lake/Okabena 287; 12. M/T/GHEC 360

-------------------------------------

SEPT 25 - SEPT 30
FOOTBALL(4-1)
Cards 48, Albert Lea 6

GIRLS SOCCER(8-6-0)
St Peter 5, Cards 2

BOYS SOCCER(0-14-1)
St Peter 5, Cards 0
Marshall 2, Cards 0

GIRLS TENNIS(4-15)
Worthington 4, Cards 3

VOLLEYBALL(7-8)
BEA 3, Cards 0
Waseca 3, Cards 0

G-X COUNTRY(90-0)

St James Invite - 1st
Cards 36, 2 LCWM/Nicollet 66, 3 MVL 108, 4 Sleepy Eye St.Marys-Sleep 132, 5 GFW 140, 6 St. James 155, 7 Springfield Cedar Mt 165, 8 Madelia 165, 9 Mt Lake 181

B-X COUNTRY(68-26)
St James Invite - 4th
St. James 41, 2 GFW 58, 3 Mt Lake 79, 4 Cards 86, 5 MVL165, 6 LCWM/Nicollet 176, 7 Springfield Cedar Mt 188, 8 Sleepy Eye St.Marys 208, 9 Madelia 249

-------------------------------------

SEPT 18 - SEPT 23
FOOTBALL(3-1)
Cards 29, TCU 27

GIRLS SOCCER(8-5-0)
Cards 2, New Ulm 0
Cards 8, Worthington 0
Austin 6, Cards 2

BOYS SOCCER(0-12-1)
New Ulm 3, Cards 0
SWMN 2, Cards 0
Worthington 6, Cards 0

GIRLS TENNIS(4-14)
Cards 6, Southwest Christian 1
Mound West Tonka 7, Cards 0
Jordan 7, Cards 0
River Valley 4, Cards 3
St Peter 6, Cards 1

VOLLEYBALL(7-6)
Cards 3, New Ulm 1
St James 3, Cards 2

G-X COUNTRY(82-0)
Milaca Mega Meet - 1st
Cards 90, 2 Lake City 130, 3 LQPV-DB 138, 4 Mora 154, 5 North Shore 199, 6 Proctor 205, 7 Pine City 287, 8 Holy Family Catholic 289, 9 Jordan 328, 10 Byron 339, 11 Fargo Shanley 365, 12 GNK 369, 13 EV-W-K 374, 14 Virginia 375, 15 Thief River Falls 381, 16 St Cloud Cathedral 397, 17 Dilworth-Glyndon-Felton 400, 18 Melrose 415, 19 Martin County West 428, 20 SMSENUC 447, 21 Esko 463, 22 Pequot Lakes 472, 23 Moose Lk/WR/Barnum 481, 24 New London-Spicer 484, 25 Benson-KMS

Fairmont Invite - 1st
Cards 30; 2. Albert Lea 64; 3. Minnesota Valley Lutheran 65; 4. United South Central/Alden-Conger 69.

B-X COUNTRY(63-23)
Milaca Mega Meet -  8th
Lac qui Parle Valley 112, 2 Esko 122, 3 Greenway 131 4 Jordan 158, 5 Shanley 187, 6 New London-Spicer 251, 7 Martin County West 260, 8 Cards 263, 9 Mora 273, 10 Perham 275, 11 Saint Cloud Cathedral 298, 12 Pine City 298, 13 Blake School 316, 14 Moose Lake 352, 15 Dilworth-Glyndon-Felton 363, 16 Benson 368, 17 Lake City 394, 18 Mounds Park Academy 421, 19 Byron 425, 20 Melrose Area 479, 21 Holy Family Catholic 491, 22 Watertown-Mayer 513, 23 Virginia 537

Fairmont Invite - 3rd
Mankato West 28; 2. Albert Lea 36; 3. Cards 68; 4. United South Central/Alden-Conger 126; 5. Minnesota Valley Lutheran 131

----------------------------------------

SEPT 11 - SEPT 16
FOOTBALL(2-1)
Waseca 14, Cards 9

GIRLS SOCCER(6-4-0)
Cards 2, Albert Lea 1
Cards 4, Loyola 0
Waseca 4, Cards 3
SP Highland Park 1, Cards 0

BOYS SOCCER(0-9-1)
Cards 1, Jordan 1 OT
Waseca 2, Cards 1
Loyola5, Cards 0

GIRLS TENNIS(3-10)
Cards 4, New Ulm 3
Waseca 4, Cards 3
St James 4, Cards 3

VOLLEYBALL(6-5)
Cards 3, Waseca 1
St Peter 3, Cards 2


G-X COUNTRY(55-0)
WORTHINGTON INVITE 1st
Cards 37, 2. MCW 112; 3. Pipestone 122; 4. MCC 134; 5. Worthington 147; 6. HLO 171; 7. Tracy-Milroy-Balaton 175; 8. SW Christian 184; 9. St. James 200; 10. Adrian 216; 11. JCC 226; 12. Mountain Lake 259

B-X COUNTRY(46-14)
WORTHINGTON INVITE 4th
St. James Area 36; 2. Worthington 70; 3. Mountain Lake Area 75; 4. Cards 86; 5. MCW/ML 104; 6. MCC 150; 7. Windom 205; 8. Pipestone 216; 9. Heron Lake-Okabena 275; 10. JCC 284; 11. SW Christian 319

----------------------------------------

SEPT 4 - SEPT 9
FOOTBALL(2-0)
Cards 41, Jordan 26

GIRLS SOCCER(4-2-0)
Cards 5, Mkto East 1
Cards 0, Worthington 0

BOYS SOCCER(0-6-0)
Marshall 3, Cards 0
SWMNC 4, Cards 0
Albert Lea 3, Cards 0

GIRLS TENNIS(2-8)
BEA 6, Cards 1

VOLLEYBALL(5-4)
Cards 3, NHREG 2
Cards 3, BEA 2
Sleepy Eye Tourney - 3rd
SE St Mary's 2, Cards 0
Cards 2, ML/GHEC/T 0
Cards 2, LCWM 0
Redwood Valley 2, Cards 1
Cards 2, Madelia 0


G-X COUNTRY(44-0)
MONTGOMERY INVITE 1st
Cards 109; 2. Waconia 119; 3. Waseca 129; 4. Belle Plaine 134; 5. Mahtomedi 136; 6. New Prague 144; 7. Blake 213; 8. LCWM/Nicollet 262; 9. Howard Lake-WW 273; 10. Rochester Lourdes 288; 11. Jordan 299; 12. Mound Westonka 321; 13. GSL 353; 14. NYA 401; 15. USC/Alden-Conger 417; 16. LSH 424; 17; BEA 442; 18. Maple River 448; 19. St. James Area 503; 20. Richfield 505; 21. Madelia/Truman/GHEC 528; 22. MVL 545; 23. TCU 549

B-X COUNTRY(39-11)
MONTGOMERY INVITE 8th
Loyola/Cleveland 77; 2. St. James 113; 3. Jordan 128; 4. Waconia 129; 5. Waseca 183; 6. Mound Westonka 209; 7. New Prague 216; 8. Cards 227; 9. GSL 228; 10. Blake 256; 11. Mahtomedi 300; 12. TCU 349; 13. LSH 387; 14. St. Peter 399; 15. Howard Lake-WW 413; 16. Belle Plaine 449; 17. Rochester Lourdes 487; 18. NYA 524; 19. BEA 546; 20. NRHEG 592; 21. Cannon Falls 593; 22. USC Alden-Conger 613; 23. Sibley East 670; 24. Maple River 696; 25. Medford 719; 26. LCWM/Nicollet 724; 27. MVL 742; 28. Richfield 758; 29. Madelia/Truman/GrHEC 868

-----------------------------------------


AUG 28 - SEPT 2
FOOTBALL(1-0)
Cards 13, BEA 0

GIRLS SOCCER(2-2-0)
Cards 2, New Ulm 1
Cards 8, Loyola 3

BOYS SOCCER(0-4-0)
Loyola 8, Cards 0
St Peter 4, Cards 0

GIRLS TENNIS(2-7)
Cards 6, Albert Lea 1
Luverne 5, Cards 2
USC 6, CARDS 1

VOLLEYBALL(0-2)
MCW 3, Cards 0


G-X COUNTRY(22-0)
Mtn Lake Invite - 1st
Cards 47; 2. Luverne 71; 3. LCWM 107; 4.MCW/ML123; 5. MCC 145; 6. USC 159; 7. Worthington 174; 8. JCC 187; 9. Adrian 212; 10. M/T/GHEC 213; 11. Mountain Lake 265

B-X COUNTRY(18-4)
Mtn Lake Invite - 4th
Worthington 48; 2. MCW/ML 70; 3. Mountain Lake 80; 4. Cards 87; 5. MCC 119; 6. Luverne 141; 7. Windom 160; 8. Heron Lake 253; 9. USC 264; 10. JCCl 296; 11. LCWM 312; 12. M/T/GHEC 341

-----------------------------------------


AUG 14 - AUG 26
BOYS SOCCER(0-2-0)
New Ulm 6, Cards 0
Worthington 7, Cards 0

GIRLS SOCCER(0-2-0)
St Peter 4, Cards 2
Osseo 3, Cards 0

GIRLS TENNIS(1-5)
Washburn 6, Cards 1
Osseo 4, Cards 3
Maple River 5, Cards 2
Saint James 7, Cards 0
Cards 4, Montevideo 1
Chanhassen 7, Cards 0

VOLLEYBALL(0-1)
Luverne 3, Cards 1


G-X COUNTRY(12-0)
Fmt Early Bird
Cards 10, 2 LCWM-Nic 20, 3 St. Peter 26, 4 LS-H 39, 5 JCC 44, 6 BEA 54, 7 HL-O 54, 8. WEM/JWP 55, 9. Mountain Lake Area 58; 10. St. James 85. Incomplete: Medford, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva


B-X COUNTRY(10-1)
Fmt Early Bird
1 St. James 13, 2 Cards1 6, 3 Mt Lake 25, 4 LSH 33, 5 NRHEG 50, 6 JCC 56, 7 St. Peter 58, 8 WEM-JWP 60, 9. Heron Lake-Okabena 63;10. Medford 68; 11. (tie) Blue Earth Area, Lake Crystal-Wellcome Memorial/Nicollet 76


FEB 5 - FEB 10
G-BALL(11-14)
Cards 60, St james 18
JCC 55, Cards 50

B-BALL(16-6)

Waseca 69, Cards 49
WRESTLING(25-0)
SECTION 3AA PLAYOFFS - 1st
Red Bulls 76, Luverne 0
Red Bulls 54, Redwood/RV 18
Championship
Red Bulls 49, Marshall 20
GYMNASTICS(6-4)
Magic 137.3, St James 104.45

G-HOCKEY(2-24)
Windom 4, Cards 1
SECTION PLAYOFFS

Mankato West 9, Cards 0
B-HOCKEY(4-21)
Cards 4, Worthington 2

---------------------------------


FEB 5 - FEB 10
G-BALL(10-13)
Medford 42, Cards 40
Waterville-EM 62, Cards 48
New Ulm 70,
Cards 48
B-BALL(16-5)

Cards 58, Windom 41
WRESTLING(22-0)
VALLEY CONFERENCE TITLE
Red Bulls  84, Madelia/T/ML 0
Red Bulls 71, LCWM 6
Red Bulls 75, St Clair/Loyola 3
BIG SOUTH CONFERENCE TITLE
Red Bulls 45, Marshall 12
GYMNASTICS(6-4)
Magic 137.3, St James 104.45

G-HOCKEY(2-24)
Windom 4, Cards 1
SECTION PLAYOFFS

Mankato West 9, Cards 0
B-HOCKEY(3-21)
Worthington vs Cards 2/15

---------------------------------

JAN 29 - FEB 3
G-BALL(10-10)
Cards 66, NHREG 52
Cards 65, St James 24
MCW 42, Cards 31

B-BALL(15-5)

Cards 71, St James 49
Cards 72, LCWM 25
Cards 70, JCC 48
NHREG 66, Cards 62
WRESTLING(18-0)
Red Bulls 79, Luverne 0
Red Bulls 44, Wabasso/RRC 19
Mankato East Invite - 2nd
1 Watertown Mayer- Mayer Luth. 208.0 2 Red Bulls 181.0 3 Mankato East 147.0 4 Litchfield 146.5 5 Mankato West 134.5 6 Maple River 131.5 7 Worthington 86.5 8 LeSueur-Henderson 43.0 9 Austin 41.5
GYMNASTICS(5-4)
Magic 135.65, BEA 115.35
New Ulm 138.65, Magic 137.625

G-HOCKEY(2-22)
Waseca 8, Cards 3
B-HOCKEY(3-21)
Cards 4, Redwood valley 2
Winnona 7, Cards 2
New Ulm 6, Cards 0

---------------------------------

JAN 22 - JAN 27
G-BALL(8-9)
St Peter 55, Cards 41
B-BALL(12-4)

Cards 53, St Peter 41
WRESTLING(16-0)
Red Bulls 69, St James 6
RED BULL STAMPEDE
Red Bulls 46, Maple River 22
Red Bulls 55, Pipestone 16
Red Bulls 40, Mankato West 23
GYMNASTICS(4-3)
Magic vs BEA 1/30

G-HOCKEY(2-21)
Minnesota River 9, Cards 1
New Ulm 11, Cards 1
B-HOCKEY(2-19)
Waseca 5, Cards 3

---------------------------------

JAN 15 - JAN 20
G-BALL(8-8)
Cards 49, Pipestone 46
Worthington 57, Cards 42
BEA 51, Cards 43

B-BALL(11-4)

Cards 58, BEA 40
Cards 66, WEM 48
WRESTLING(12-0)
Red Bulls 82, Fulda/MCC
Red Bulls 62, Worthington 6
TRACY INVITE 1st
Red Bulls 48, Minneota 12
Red Bulls 66, MAHACA 12
Red Bulls 56, Dawson-Boyd/LQPV 18
GYMNASTICS(4-3)
KKOJ Sweetheart Invite - 6th
1. Owatonna 148.35, 2. Worthington 139.175, 3. Jackson County Central 138.85, 4. New Prague 138.025, 5. Edina 135.425, 6. Magic 131.6, 7. Redwood Valley 126.6, 8. Windom/Mountain Lake Area 119.225.

G-HOCKEY(2-19)
Waseca 7, Cards 1
Marshall 10, Cards 1
B-HOCKEY(2-18)
Marshall 8, Cards 1
MN River 14, Cards 1

------------------------------------------
JAN 8 - JAN 13
G-BALL(7-6)
Marshall 54, Cards 48
Waseca 64, Cards 42

B-BALL(9-4)

Cards 65, MCW 34
Waseca 71, Cards 54
WRESTLING(7-0)
Red Bulls 62, St Peter 9
BIG SOUTH MEET - 1st
Red Bulls 210.5, 2 Marshall 148.5, 3 Pipestone Area 121.5, 4 Worthington 118, 5 BEA 111, 6 New Ulm 101, 7 St. Peter 86.5, 8 Redwood-River Valley 86, 9 Waseca 81.5, 10 St James Area 81, 11 Windom-Mt Lake 75.5, 12 JCC 61.5, 13 Luverne 31
GYMNASTICS(4-2)
Worthington 145.375, Magic 131.05
MCA INVITATIONAL - 2nd
1. JCC 140.2, 2. Magic131.5, 3. Luverne 127.175, 4. BEA 117.7
G-HOCKEY(2-17)
Cards 3, Morris Benson 2
Luverne 7, Cards 0
Worthington 6, Cards 2
B-HOCKEY(2-16)
Cards 4, Worthington 3 OT
Morris/Benson 4, Cards 3
Luverne 9, Cards 1

------------------------------------------


JAN 1 - JAN 6
G-BALL(7-4)
Cards 58, GHEC/T/ML 48
B-BALL(8-3)

New Ulm 49, Cards 43
WRESTLING(6-0)
Red Bulls 55, BEA 16
GYMNASTICS(4-1)
Magic 125, Marshall 122.95
G-HOCKEY(1-15)
Windom 8, Cards 0
B-HOCKEY(1-14)
Redwood Valley 4, Cards 3 OT
Windom 6, Cards 1

------------------------------------------

DEC 25 - DEC 30
G-BALL(6-3)
Windom Tourney - 1st
Cards 42, Windom 33
Cards 52, Kerhoven-M-S 29
B-BALL(8-2)

Bethany Tourney - 2nd
St Croix 70, Cards 48
Cards 60, Maple River 54 OT
Cards 54, St Claire 51
WRESTLING(5-0)
Fargo Dome Rumble - 8th, 85 teams
Scott West 186.5, Willmar 142.5, Albert Lea Area 135.5, Perham 135.5, Stoughton WI 132.0, Rapid City Stevens SD 125.5, Waconia 116.0, Red Bulls 115.5 -
GYMNASTICS(2-1)
Magic vs Marshall 1/4
G-HOCKEY(1-14)
Schann Cup Tourney
Luverne 9, Cards 1
Arrowhead 9, Cards 0
Evelth-Gilbert 12, Cards 1
B-HOCKEY(1-12)
Morris/Benson Tourney
Morris/Benson 6, Cards 2
Prairie Centre 6, Cards 2

------------------------------------------


DEC 18 - DEC 25
G-BALL(4-3)
Cards 51, Redwood Valley 45
B-BALL(6-1)
Cards 66, New Ulm 57 OT
WRESTLING(5-0)
Red Bulls @ Fargo Dome 12/28
GYMNASTICS(3-1)
Magic 132.475, Windom 124.875
G-HOCKEY(1-11)
Worthington 6, Cards 0
Marshall 8, Cards 2
B-HOCKEY(1-10)
Cards 5, Worthington 3
Marshall 7, Cards 1
Dodge County 6, Cards 1

------------------------------------------

DEC 11 - DEC 16
G-BALL(3-3)
Cards 64, Belle Plaine 51
St Peter 64, Cards 31
B-BALL(5-1)
Cards 54, Worthington 45
Cards 65, St Peter 38
WRESTLING(5-0)
Red Bulls 54, Redwood 18
Red Bulls 78, St Claire/Loyola 6
Red Bulls 84, Madelia/Tru/ML 0
REDWOOD INVITE - 1st 33 teams
Red Bulls 216.5, 2 Litchfield 158.5, 3 Marshall 117.0, 4 Sibley East 113.0, 5 St. Peter 112.0, 6 Wabasso – Red Rock Central 111.5, 7 Mankato West 110.0, 8 Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 102.5, 9 Sartell-Saint Stephen 97.0, 10 Maple River 95.5, 11 Canby 92.0, 12 Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 90.0, 13 Tri-City United 88.0, 14 Worthington 88.0, 15 New Ulm 82.0, 16 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 74.0, 17 Maple Grove 66.5, 18 Blue Earth Area 64.5, 19 Atwater-Cosmos-Grove City 59.0, 20 Redwood-River Valley 54.5, 21 Alexandria Area 50.5, 22 Saint James Area 48.5, 23 Rocori 36.0, 24 LeSueur-Henderson 34.0, 25 BOLD 31.0, 26 New London-Spicer 27.5, 27 New Richland-H-E-G 26.0, 28 Minneapolis South 23.0, 29 United South Central 20.0, 30 Holdingford 14.0, 31 St. Paul Johnson 10.0, 32 Fulda-Murray Cty Central 4.0, 33 Madelia-Truman-Martin Luther 0.0
GYMNASTICS(2-1)
Magic 128.5, Waseca 127
G-HOCKEY(1-9)
Cards 4, Morris/Benson 3
New Ulm 14, Cards 2
B-HOCKEY(0-8)
Morris/Benson 9, Cards 4
New Ulm 6, Cards 1
Faribault 5, Cards 1

----------------------------------------

DEC 4 - DEC 9
G-BALL(2-2)
Cards 49, Windom 34
Cards 45, BEA 43
B-BALL(3-1)
Cards 64, BEA 52
Marshall 65, Cards 42
WRESTLING(2-0)
Red Bulls 61, New Ulm 12
Red Bulls 69, Waseca 6
GYMNASTICS(1-1)
Magic 128.575, Luverne 124.35
G-HOCKEY(0-8)
Worthington 3, Cards 0
Minn River 5, Cards 0
B-HOCKEY(0-5)
Breck/Whap 5, Cards 2
Waseca 7, Cards 0
Minn River 10, Cards 3

--------------------------------------------

NOV 26 - DEC 2
G-BALL(0-2)
Luverne 63, Cards 55
Waseca 70, Cards 51
B-BALL(1-0)
Cards 69, Belle Plaine 57
WRESTLING(0-0)
BEA Invite 1st
Red Bulls 238; 2. Lake Mills 191; 3. Mkto East 161.5; 4. Maple River 148; 5. BEA 127; 6. Brainerd/Pillager 89; 7. WEM/JWP 74; 8. Madelia/Truman/Martin Luther 7 
GYMNASTICS(0-1)
JCC 134.4, Magic 125.7
G-HOCKEY(0-6)
Albert Lea 6, Cards 2
Mkto West 8, Cards 0
Windom 3, Cards 2
Luverne 6, Cards 0
Mkto East/Loyola 2, Cards 10
Minnehaha 11, Cards 0
B-HOCKEY(0-2)
Windom 7, Cards 3
Luverne 15, Cards 0
 



Steven E. Pierce
Certified Public Accountant
51 Downtown Plaza
(507) 238-4304



BOYS SPORTS | BASEBALL | BASKETBALL | CROSS COUNTRY | FOOTBALL | GOLF | HOCKEY | SOCCER | TENNIS | TRACK | WRESTLING

GIRLS SPORTS | BASKETBALL | X-COUNTRY | GOLF | GYMNASTICS | HOCKEY | SOCCER | SOFTBALL | TENNIS | TRACK | VOLLEYBALL

CARD LINKS | BASEBALL ASSN | B-BASKETBALL ASSN | G-BASKETBALL ASSN | HOCKEY ASSN

SOFTBALL ASSN | LIVE BROADCASTS


Copyright 2015 - 2016. Fairmont Sports Inc. All Rights Reserved.