fairmontsports.com

Specialty Care 507.238.4949
Primary Care 507.238.9533

Past Cardinal Scores History
2017-2018 SEASON 2016-2017 SEASON 2015-2016 SEASON
2014-2015 SEASON 2013 - 2014 SEASON 2012 - 2013 SEASON
2011- 2012 SEASON 2010- 2011 SEASON 2009- 2010 SEASON
2008- 2009 SEASON 2007- 2008 SEASON 2006 - 2007 SEASON

 

2011- 2012 Cardinal Scores History
FALL SEASON WINTER SEASON SPRING SEASON
NOV 21 - NOV 26
FOOTBALL(12-2)
State 3AAA Championship
St Croix 34, CARDS 32
------------------------

NOV 14 - NOV 19
FOOTBALL(12-1)
State 3AAA semi-final
CARDS 21, Annandale 9

------------------------

NOV 7 - NOV 12
FOOTBALL(11-1)
State 3AAA quarter-final
CARDS 34, Holy Family 10

------------------------

OCT 31 - NOV 5
CROSS COUNTRY
State 2A Meet -
GIRLS
Lauren Friese 10th

FOOTBALL(10-1)
Section 3AAA Championship
CARDS 21, GLS 20

------------------------

OCT 24 - OCT 29
CROSS COUNTRY
Section 2A Meet - 21 teams
BOYS 7th
GIRLS 5th

FOOTBALL(9-1)
Section 3AAA Playoffs
CARDS 33, Dassel Cokato 28
CARDS 33, Montevideo 7


VOLLEYBALL(12-12)
Worthington 3, CARDS 1
- END OF SEAESON

--------------------------------

OCT 17 - OCT 22
CROSS COUNTRY
Buc Invite - 4 teams
BOYS 2nd
GIRLS 1st

FOOTBALL(7-1)
CARDS 47, New ulm 14

BOYS SOCCER(16-2)
Wilmar 5, CARDS 0
- END OF SEAESON

VOLLEYBALL(12-11)
New Ulm 3, CARDS 1

GIRLS TENNIS(12-6)
Section 3A Individual Meet
Ruen 3rd
- END OF SEAESON

--------------------------------

OCT 10 - OCT 15
BOYS SOCCER(16-1)
Section 2A Playoffs
CARDS 1, Loyola 0 2OT

GIRLS SOCCER(8-10)
Section 2A Playoffs
CARDS 1, Loyola 0
New Ulm 1, CARDS 0
- END OF SEAESON

CROSS COUNTRY
SCC meet - 6 teams
BOYS 3rd
GIRLS 3rd

VOLLEYBALL(12-10)
Marshall 3, CARDS 0
Worthington 3, CARDS 1

FOOTBALL(6-1)
CARDS 15, BEA 13

GIRLS TENNIS(12-6)
Section 3A Quarter Final
CARDS 4, LQPV/DB 3
TeamChampionship
St James 6, CARDS 1
Section 3A Individual Meet
Ruen 2 wins
Gerhardt eliminated
Fuhrman/Green elim
Shelgren/Tromanhauser elim

--------------------------------

OCT 3 - OCT 8
BOYS SOCCER(15-1)
CARDS 3, Worthington 2 2OT
CARDS 2, Waseca 0

GIRLS SOCCER(7-9)
Worthington 1, CARDS 0
Waseca 2, CARDS 1

CROSS COUNTRY
I-90 Invite
BOYS 5th - 10 teams
GIRLS 2nd 11 teams

VOLLEYBALL(12-8)
BEA 3, CARDS 2
CARDS 3, Waseca 0
Pipestone Tourney
Pool Play
CARDS 1, Lakeview 1
CARDS 2, Edgerton 0
CARDS 1, Pipestone 1
Championship
CARDS 2, SWMC 1

FOOTBALL(5-1)
CARDS 65, St James 13

GIRLS TENNIS(11-5)
CARDS 7, Belle Plaine 0
Section 3A Team Meet
CARDS 6, River Valley 1


--------------------------------

SEP 26 - OCT 1
BOYS SOCCER(13-1)
CARDS 10, New Prague 0
CARDS 7, St Peter 1

GIRLS SOCCER(7-7)
New Prague 1, CARDS 0
St Peter 4, CARDS 1

CROSS COUNTRY
Algona Invite
BOYS 10th - 15 teams
GIRLS 1st - 16 teams

VOLLEYBALL(8-6)
CARDS 3, MVL 0
New Ulm 3, CARDS 0
JCC 3, CARDS 0

FOOTBALL(4-1)
CARDS 28, St Peter 7

GIRLS TENNIS(9-5)
CARDS 5, Luverne 2
St James 5, CARDS 2
SCC Meet

--------------------------------

SEP 19 - SEP 24
BOYS SOCCER(11-1)
CARDS 5, Loyola 2
CARDS 4, New Ulm 1

GIRLS SOCCER(7-5)
Loyola 1, CARDS 0
New Ulm 2, CARDS 0
CARDS 3, Faribault 0

CROSS COUNTRY
Cardinal Invite
BOYS 3rd - 5 teams
GIRLS 2nd - 5 teams
Milaca Mega Meet
BOYS 13th - 29 teams
GIRLS 5th - 30 teams

VOLLEYBALL(7-4)
St Peter 3, CARDS 2
CARDS 3, St James 1

FOOTBALL(3-1)
CARDS 33, Waseca 23

GIRLS TENNIS(8-4)
CARDS 5, BEA 2
St Peter 6, CARDS 1

--------------------------------

SEP 12 - SEP 17
BOYS SOCCER(9-1)
SWC 2, CARDS 0
CARDS 1, Worthington 0
CARDS 6, Waseca 1

GIRLS SOCCER(6-3)
CARDS 2, Worthington 0
CARDS 3, Waseca 2
Albert Lea Tourney
Albert Lea 2, CARDS 0
2nd Place Game
CARDS 2, Loyola 1

CROSS COUNTRY
Hutchinson Invite
BOYS 9th - 9 teams
GIRLS 3rd - 9 teams

VOLLEYBALL(6-3)
CARDS 3, Waseca 1
BEA 3, CARDS 1

FOOTBALL(2-1)
CARDS 34, SP Central 14

GIRLS TENNIS(7-3)
CARDS 5, Jordan 2
CARDS 5, MCW 2
Waseca 7, CARDS 0

--------------------------------

SEP 5 - SEP 10
BOYS SOCCER(7-0)
CARDS 5, New Ulm 0
CARDS 2, St Peter 1
Albert Leat Invite - 1st
CARDS 4, Stewartville 0
Championship-
CARDS 5, Albert Lea 4 2OT

GIRLS SOCCER(2-2)
New Ulm 2, CARDS 1
CARDS 1, St Peter 0

CROSS COUNTRY
Redbird Invite, Montgomery
BOYS 16th - 30 teams
GIRLS 6th - 25 teams

VOLLEYBALL(5-2)
CARDS 3, St Peter 2
CARDS 3, St James 0
Visitation Tourney
CARDS 2, Duluth Marshall 0
CARDS 2, St Paul Johnson 0
CARDS 2, Minnehaha Acad 1
Gold Bracket
Mora 2, CARDS 1

FOOTBALL(1-1)
Marshall 40, CARDS 21

GIRLS TENNIS(5-2)
CARDS 5, River Valley 2
CARDS 6, New Ulm 1
Redwood Quad
CARDS 7, River Valley 0
CARDS 4, MACCRAY 3
Redwood Valley 6, CARDS 1

--------------------------------

AUG 29 - SEP 3
FOOTBALL (1-0)
CARDS 40, Worthington 7

VOLLEYBALL (0-1)
MCW 3, CARDS 2

SOCCER - GIRLS (2-1)
CARDS 2, Loyola 1
Mankato East 4, CARDS 0

CROSS COUNTRY
Wolverine Invite
G - CARDS 6th 13 teams
B - CARDS 4th 14 teams

SOCCER - BOYS (3-0)
CARDS 7, Rochester JM 0
CARDS 2, Loyola 1

TENNIS - GIRLS (1-1)
CARDS 7, Worthington 0
USC 5, CARDS 2

--------------------------------

AUG 22 - 27
SOCCER - GIRLS (1-0)
CARDS 3, Austin 1

CROSS COUNTRY
Card Early Bird Invite
G - CARDS 1st - 4 teams
B - CARDS 7th - 8 teams

SOCCER - BOYS (1-0)
CARDS 3, SWC 2
MAR 5 - MAR 10
BOYS BASKETBALL(21-6)
Section 3AA Playoffs
Worthington 72, CARDS 51
END OF SEASON

GIRLS BASKETBALL(14-10)
Section 3AA Playoffs
worthington 57, CARDS 55
END OF SEASON

------------------------

FEB 27 - MAR 3
BOYS BASKETBALL(21-5)
CARDS 56, Maple River 46
Section 3AA Playoffs
CARDS 83, Pipestone 48

GIRLS BASKETBALL(14-9)
Section 3AA Playoffs
CARDS 48, Windom 38

WRESTLING(9-9)
State 2A Individuals
T Schultz 4th
B Andrews 3rd
END OF SEASON

------------------------

FEB 20 - FEB 25
BOYS BASKETBALL(19-5)
CARDS 57, BEA 43
CARDS 79, LUVERNE 77

GIRLS BASKETBALL(13-9)
BEA 44, CARDS 37
Section 3AA Playoffs
CARDS 49, Luverne 41

BOYS HOCKEY(5-18)
Section 3A Playoffs
Marshall 8, CARDS 0
END OF SEASON

WRESTLING(9-9)
Section 3AA Individuals
T Schultz 1st
B Andrews 1st
J Ramos 2nd

GYMNASTICS(7-5)
Section 3A State Meet
Rebecca Steen 8th
END OF SEASON

------------------------

FEB 13 - FEB 18
BOYS BASKETBALL(17-5)
CARDS 62, Waseca 60
Redwood Valley 70, CARDS 54

GIRLS BASKETBALL(12-8)

BOYS HOCKEY(5-17)
Becker/Big lake 5, CARDS 3
Mkto East/Loyola 9, CARDS 1

WRESTLING(9-9)
Section 3AA Playoffs
Luverne 55, RED BULLS 14
Adrian 53, RED BULLS 14

GYMNASTICS(7-5)
Section 3A Meet 6-teams
MAGIC 3rd

GIRLS HOCKEY(9-14)
Section 3A Playoffs
New Ulm 14, CARDS 2
END OF SEASON

------------------------

FEB 6 - FEB 11
BOYS BASKETBALL(16-4)
CARDS 73, New Ulm 63
CARDS 66, Windom 58

GIRLS BASKETBALL(12-8)
CARDS 52, New Ulm 29

BOYS HOCKEY(5-15)
Two Harbors 12, CARDS 3
Windom 7, CARDS 2

WRESTLING(7-6)
Valley Conference Tourney
7-teams
RED BULLS 4th
SCC Tourney - 6 teams
RED BULLS 4th

GYMNASTICS(7-5)
SCC Meet 6-teams
MAGIC 1st

GIRLS HOCKEY(9-13)
Section 3A Playoffs
CARDS 3, Worthington 0

------------------------

JAN 30 - FEB 4
BOYS BASKETBALL(14-4)
CARDS 70, St James 32
CARDS 57, MVL 47

GIRLS BASKETBALL(11-8)
CARDS 46, Piepestone 35
CARDS 50, St James 46
CARDS 63, MVL 53

BOYS HOCKEY(5-13)
Redwood Valley 3, CARDS 1
Sioux Falls 6, CARDS 1

WRESTLING(7-6)
RED BULLS 50, Madelia/Truman 19
RED BULLS 51, Luverne 27
Adrian 63, RED BULLS 18
RED BULL Invite - 6 teams
RED BULLS 4th

GYMNASTICS(7-5)
Mkto West 135.825
MAGIC 133.725
Mkto East 133.625
JCC 135.1, MAGIC 135.025

GIRLS HOCKEY(8-13)
CARDS 8 Windom 0
Waseca 4, CARDS 1
St Peter/LSH 10, CARDS 1

------------------------

JAN 23 - JAN 30
BOYS BASKETBALL(12-4)
Mkto West 57, CARDS 56
St Peter 77, CARDS 45

GIRLS BASKETBALL(8-8)
St Peter 65, CARDS 45

BOYS HOCKEY(5-11)
Marshall 8, CARDS 3
Waseca 4, CARDS 1

WRESTLING(6-5)
Maple River 43, RED BULLS 24
LCWM 51, RED BULLS 22

GYMNASTICS(6-3)
MAGIC 132.025
New Ulm 130.925
JCC Tourney - 8 teams
MAGIC 5th

GIRLS HOCKEY(7-11)
CARDS 11, Windom 2

------------------------

JAN 16 - JAN 21
BOYS BASKETBALL(12-2)
CARDS 69, BEA 54
CARDS 60, JCC 48

GIRLS BASKETBALL(8-7)
BEA 46, CARDS 39
JCC 56, CARDS 55 2OT

BOYS HOCKEY(5-9)
St Peter 7, CARDS 0
New Ulm 13, CARDS 1

WRESTLING(6-3)
St James 40, RED BULLS 20

GYMNASTICS(5-3)
MAGIC 132.85 -
St James 110.5
JCC140.175 -
MAGIC 134.3

GIRLS HOCKEY(6-11)
New Ulm 12, CARDS 3

------------------------

JAN 9 - JAN 14
BOYS BASKETBALL(10-2)
CARDS 78, North Kossuth 22
CARDS 63, Waseca 59

GIRLS BASKETBALL(8-5)
CARDS 50, North Kossuth 36
CARDS 52, Waseca 45

BOYS HOCKEY(5-7)
CARDS 3, Worthington 2
Luverne 17, CARDS 0

WRESTLING(6-2)
RED BULLS 57, New Ulm 22
RED BULLS 37, Worthington 31
St Peter 50, RED BULLS 17

GYMNASTICS(4-2)
MAGIC 128.45 -
St Peter 117.25
Worthington 134.425 -
MAGIC 128.8
Faribault Invite - 16 teams
MAGIC 128.025 - 11th

GIRLS HOCKEY(6-10)
CARDS 5, Worthington 0
CARDS 10, Luverne 7
CARDS 8, Windom 1

------------------------

JAN 2 - JAN 7
BOYS BASKETBALL(8-2)
CARDS 70, New Ulm 59
CARDS 63, Ellsworth 53

GIRLS BASKETBALL(6-5)
CARDS 62, New Ulm 47
CARDS 63, Ellsworth38

BOYS HOCKEY(4-6)
CARDS 5, Redwood Valley 4 OT
CARDS 5, Mankato East 1

WRESTLING(4-1)
CARDS 49, River Valley 29
BEA 35, CARDS 30

GYMNASTICS(3-1)
MAGIC 129.275 -
BEA 123,875

GIRLS HOCKEY(3-10)
St Peter 9, CARDS 2

------------------------

DEC 26 - DEC 31
BOYS BASKETBALL(6-2)
Bethany Tourney - 2nd
CARDS 65, St Clair 48
CARDS 49, LCWM 48
Maple River 72, CARDS 59

GIRLS BASKETBALL(4-5)
St Cloud Tourney - 3rd
St Cloud Tech 74, CARDS 47
CARDS 55, Rocori 53

BOYS HOCKEY(2-6)
Paynesville Tourney - 3rd
Spring Lake Park 13, CARDS 2
CARDS 5, Redwood Valley 4 OT

WRESTLING(3-0)
CARDS

GYMNASTICS(2-1)
JCC 137.4, MAGIC 129.525

GIRLS HOCKEY(3-9)
Schwan Cup - White
Milwaukee U 17, CARDS 2
Hudson Wisc 7, CARDS 0
St Francis 7, CARDS 1

------------------------

DEC 19 - DEC 24
BOYS BASKETBALL(4-1)
CARDS 69, St James 36
CARDS 55, MCW 44

GIRLS BASKETBALL(3-4)
CARDS 61, St James 42
MCW 60, CARDS 56 OT

BOYS HOCKEY(1-5)
CARDS 5, Windom 4

WRESTLING(3-0)
Redwood Invite - 28 teams
CARDS 8th

GYMNASTICS(2-0)
MAGIC

GIRLS HOCKEY(3-6)
CARDS 7, Windom 0
CARDS 5, Worthington 1

------------------------

DEC 12 - DEC 17
BOYS BASKETBALL(2-1)
CARDS 81, St Peter 77 OT

GIRLS BASKETBALL(2-3)
St Peter 57, CARDS 46

BOYS HOCKEY(0-5)
Worthington 7, CARDS 4
Luverne 10, CARDS 0

WRESTLING(3-0)
CARDS 48, Nicollet/GFW 23
CARDS 42, St Clair/Loyola 31

GYMNASTICS(2-0)
MAGIC 127.55
Windom/Mountain Lake 121.65

GIRLS HOCKEY(1-6)

------------------------

DEC 5 - DEC 10
BOYS BASKETBALL(1-1)
CARDS 62-, MArshall 59
Worthington 67, CARDS 54

GIRLS BASKETBALL(2-2)
CARDS 61, Windom 37
CARDS 81, Worthington 72

GIRLS HOCKEY(1-6)
Marshall 4, CARDS 1
New Ulm 13, CARDS 0

BOYS HOCKEY(0-3)
New Ulm 14, CARDS 2
Waseca 7, CARDS 5

WRESTLING(01-0)
CARDS40, Waseca 33
Jackson Invite 14 teams
CARDS 10th

GYMNASTICS(1-0)
MAGIC 127.025,
Luverne 113.225
BEA Invite 4 teams
MAGIC 3rd

------------------------

NOV 28 - DEC 3
GIRLS BASKETBALL(0-2)
Waseca 64, CARDS 60
Marshall 70, CARDS 39

GIRLS HOCKEY(1-4)
CARDS 7, Worthington 6 OT
Waseca 10, CARDS 0
Luverne 8, CARDS 2

BOYS HOCKEY(0-1)
St Peter/LSH 7, CARDS 2

WRESTLING(0-0)
BEA Invite 10 teams
CARDS 9th
------------------------

GIRLS HOCKEY(0-2)
Marshall 3, CARDS 1
Dodge County 15, CARDS 0
JUN 11 - JUN 16
BASEBALL(25-5)
State 2AA Tournament
CARDS 3, Roseau 2
State Quarter-final
Holy Family 3, CARDS 0
Third place Game
Proctor 6, CARDS 0
BOYS GOLF
2AA State Meet
Josh Baldus 26th
GIRLS GOLF
2AA State Meet
CARDS 8th
END CARDS SPORTS YEAR

------------------------

JUN 4 - JUN 9
BASEBALL(24-3)
Section 3AA Playoffs
CARDS 7, Morris 2
CARDS 5, New Ulm 4
CHAMPIONSHIP GAME
CARDS 8, New Ulm 3
BOYS GOLF
2AA State Meet 6/12
GIRLS GOLF
2AA State Meet 6/12
BOYS TRACK(18-1-1)
2A State Meet
CARDS 4th
GIRLS TRACK(20-0)
2A State Meet
CARDS 40th

------------------------

MAY 28 - JUN 2
BASEBALL(21-3)
Section 3AA Playoffs
Morris 7, CARDS 1
CARDS 5, Marshall 4
BOYS GOLF
2AA South Sub-Section
CARDS 3rd
GIRLS GOLF
2AA South Sub-Section
CARD 1st
BOYS TRACK(18-1-1)
2A Section Meet
CARDS 4th
GIRLS TRACK(20-0)
2A Section Meet
CARDS 3rd

------------------------

MAY 21- MAY 26
BASEBALL(20-2)
CARDS 7, Maple River 4
New Ulm 5, CARDS 4
Section 3AA Playoffs
CARDS 7, BEA 4
CARDS 3, Luverne 2
SOFTBALL(6-13)
Section 2AA playoffs
New Ulm 10, CARDS 0
END OF SEASON
BOYS GOLF(4-16)
SCC Meet
CARDS 3rd
GIRLS GOLF(34-6)
CARDS 374, Mkto East 402
SCC Meet
CARDS 1st
BOYS TENNIS(5-11)
Section 2A Team Meet
CARDS 4, St James 3
St Peter 6, CARDS 1
Section 2A Indv Meet
Alex Kopischke 4th
END OF SEASON
BOYS TRACK(18-1-1)
2A Sub-Section Meet
CARDS 1st
GIRLS TRACK(20-0)
2A Sub-Section Meet
CARDS 1st

------------------------

MAY 14 - MAY 19
BASEBALL(17-1)
CARDS 7, Kasson/M 4
CARDS 9, St Peter 3
CARDS 8, Waseca 1
Sibley East Tourney
CARDS 12, Sauk Centre 2
CARDS 11, Sibley East 2
SOFTBALL(6-12)
St Peter 9, CARDS 7
Waseca 6, CARDS 1
BOYS GOLF(4-16)
St Peter 337 CARDS 334
GIRLS GOLF(34-6)
CARDS 372, St Peter 414
BOYS TENNIS(4-10)
CARDS 7, Redwood Valley 0
BOYS TRACK(18-1-1)
SCC Meet
CARDS 2nd - 117
Rainy Day Relays
CARDS 1st - 184.5
GIRLS TRACK(20-0)
SCC Meet
CARDS 1st 145.5
Rainy Day Relays
CARDS 1st - 214

------------------------

MAY 7 - MAY 12
BASEBALL(12-1)
CARDS 7, JCC 3
CARDS 10. BEA 0
CARDS 5, St James 0
CARDS 1, Luverne 1
SOFTBALL(6-10)
CARDS 15, BEA 10
St James 7, CARDS 3
FMT INVITE
CARDS 16, ML/GHEC 0
CARDS 13, LCWM 4
Howard/L/W/W 11, CARDS 1
BOYS GOLF(4-15)
BEA 343, CARDS 346
Worthington 166, CARDS 216
Wilderness Invite - 20 teams
CARDS 11th
GIRLS GOLF(33-6)
CARDS 192, Worthington 193
CARDS 371, BEA 425
BOYS TENNIS(3-10)
CARDS 4, St James 3
Mound Westonka 5, CARDS 2
BOYS TRACK(18-1-1)
Section 2A True Team Meet
CARDS 4th - 9 teams
GIRLS TRACK(20-0)
Section 2A True Team Meet
CARDS 2nd - 6 teams

------------------------

APR 30 - MAY 5
BASEBALL(8-1)
CARDS 3, New Ulm 2
CARDS 5, Waseca 0
SOFTBALL(3-8)
Loyola 13, CARDS 3
New Ulm 12, CARDS 1
Waseca 12, CARDS 2
BOYS GOLF(4-15)
Waseca 330, CARDS 350
GIRLS GOLF(16-1)
CARDS 379, Waseca 405
CARD INVITE - 11 teams
CARDS 2nd
BOYS TENNIS(2-9)
CARDS 4, Albert Lea 3
St Peter 7, CARDS 0
BOYS TRACK(18-1-1)
Sentinel Relays - rainout
GIRLS TRACK(20)
Sentinel Relays - rainout

------------------------

APR 23 - APR 28
BASEBALL(6-1)
CARDS 6, St Peter 0
CARDS 7, BEA 3
SOFTBALL(3-5)
CARDS 5, BEA 4
St Peter 5, CARDS 2
BOYS GOLF(4-14)
New Ulm 320, CARDS 367
Fmt Triangular
USC 350
Mankato East 360
CARDS 367
GIRLS GOLF(15-1)
CARDS 384, NEw Ulm 447
Fmt Triangular
CARDS
BOYS TENNIS(1-8)
CARDS 7, BEA 0
New Prague 4, CARDS 3
Waseca 6, CARDS 1
BOYS TRACK(18-1-1)
JCC Triangular
CARDS 110
JCC 55
MCW 21
St James Triangular
CARDS 87
Worthington 64
St James 37
GIRLS TRACK(20)
JCC Triangular
CARDS 112
MCW 36
JCC 32
St James Triangular
CARDS 91
St James 66
Worthington 29

------------------------

APR 16 - APR 21
BASEBALL(4-1)
Worthington 3, CARDS 2
SOFTBALL(2-4)
JCC 6, CARDS 1
BOYS GOLF(4-3)
CARDS 337, St James 390
CARDS 326, JCC 335
Jordan Invite(8 teams)
CARDS 8th
GIRLS GOLF(15-1)
CARDS 398, St James 474
CARDS 185, JCC 189
Jordan Invite(6 teams)
CARDS 3rd
BOYS TENNIS(0-6)
Worthington 4, CARDS 3
HFC 6, CARDS 1
BOYS TRACK
FMT Triangular
CARDS 69
Waseca 69
Luverne 48
GIRLS TRACK
FMT Triangular
CARDS 93.2
Luverne 54
Waseca 39

------------------------

APR 9 - APR 14
BASEBALL(4-0)
CARDS 5, St James 4
MCW Tourney - 1st
CARDS 15, SW United 2
CARDS 12, M8-1 ~ CW 0
SOFTBALL(2-3)
CARDS 16, St James 2
MCW Tourney - 3rd
MCW 9, CARDS 8
CARDS 15, MLBO 7
BOYS GOLF
Marshall Invite(7 teams)
CARDS 4th
GIRLS GOLF
Marshall Invite(6 teams)
CARDS 2nd
New Ulm Invite(8 teams)
BOYS TRACK
BEA Invite(8 teams)
CARDS 1st
FMT Triangular
Mankato East 86
CARDS 66.5
Madelia/Truman 33.5
GIRLS TRACK
BEA Invite(8 teams)
CARDS 1st
FMT Triangular
CARDS 6101.5
Mankato East 53.5
Madelia/Truman 31
BOYS TENNIS(0-4)
New Ulm 4, CARDS 3
Spirit Lake 5, CARDS 4
FMT Triangular
Winnona Cotter 4, CARDS 3
Luverne 5, CARDS 2

------------------------

MAR 27 - APR 7
BASEBALL(1-0)
CARDS 8, ML/GHEC/T 1
SOFTBALL(0-2)
New Ulm 14, CARDS 0
Worthington 11, CARDS 4
BOYS TRACK
Mankato Indoor(5 teams)
CARDS 1st
FMT Triangular
CARDS 107.5
St Peter 71.5
WWG/RRC 7
GIRLS TRACK
Mankato Indoor(5 teams)
CARDS 1st
FMT Triangular
CARDS 92.2
St Peter 90.3
WWG/RRC 3
     


Steven E. Pierce
Certified Public Accountant
51 Downtown Plaza
(507) 238-4304



BOYS SPORTS | BASEBALL | BASKETBALL | CROSS COUNTRY | FOOTBALL | GOLF | HOCKEY | SOCCER | TENNIS | TRACK | WRESTLING

GIRLS SPORTS | BASKETBALL | X-COUNTRY | GOLF | GYMNASTICS | HOCKEY | SOCCER | SOFTBALL | TENNIS | TRACK | VOLLEYBALL

CARD LINKS | BASEBALL ASSN | B-BASKETBALL ASSN | G-BASKETBALL ASSN | HOCKEY ASSN | SOFTBALL ASSN | LIVE BROADCASTS


Copyright 2015 - 2016. Fairmont Sports Inc. All Rights Reserved.